22 lipca 2022 | godz. 21:08

Angelina Jolie wygrała prawną batalię z byłym mężem Bradem Pittem w ich bardzo emocjonalnej wojnie o winnicę Chateau Miraval, w której wzięli ślub w 2014 roku.

Para przejęła kontrolę nad renomowaną firmą różaną w 2008 roku, kiedy to wprowadziła się do zamku, który leży na jego prowansalskiej winnicy, a Pitt od tego czasu trudził się nad zapierającymi dech w piersiach budynkami i terenami.

Ale Jolie sprzedała swój udział gigantowi alkoholowemu Stoli – wprawiając w ruch bizantyjską sieć pozwów w USA, Francji i Luksemburgu pomiędzy Pittem, Jolie, ich firmami i różnymi partnerami biznesowymi.

W ostatniej potyczce zespół Jolie wezwał do sądu dokumenty od Pitta, jego menedżera biznesowego i jego firmy, Mondo Bongo.

Obóz Pitta walczył zębami i paznokciami, aby sąd odrzucił prośbę Jolie o dokumenty i korespondencję.

Bottles of Chateau Miraval rose are lined up on a shelf
Prawnicy Jolie wygrali walkę, by zmusić Pitta do przekazania dokumentów w pozwie.
AFP via Getty Images

Ale w piątek sędzia w Los Angeles powiedział, że Pitt i jego partnerzy muszą przekazać je prawnikom przeciwnika – i powiedział, że nie mogą nawet wstrzymać się do czasu odwołania się od decyzji.

Źródła bliskie biznesowym operacjom gwiazdy „Maleficent” powiedziały Page Six, że Pitt pozwala, by jego gniew z powodu ich zaciekłego rozstania stanął na drodze zdrowemu rozsądkowi biznesowemu.

„Każdy rozsądny człowiek byłby szczęśliwy, gdyby Stoli [be a partner in their business. They have top-notch marketing and distribution,” they said, explaining that the firm offer huge opportunities to grow the business. “He just can’t see past his hatred of Jolie.”

Chateau Miraval
Jolie and Pitt got married at the palatial estate in 2014.
AFP via Getty Images

But a source close to Pitt told us that not only is the Stoli deal not a no-brainer, Pitt had turned down an offer to sell it to Stoli while he and Jolie were still married.

Czytaj również:  Były Ramony Singer opowiada o swoim nowym ukochanym, którego trzyma w tajemnicy

They said that the idea of selling a chunk of the business for better distribution is counter to his long-held plan for the project, which is to plow profits back into the company.
Plus, they said, “The best way to retain value for [their kids] było dla rodziców, aby zachować pełną własność tego coraz bardziej wartościowego i rozwijającego się aktywa.

Para, która ma sześcioro dzieci, rozstała się w 2016 roku. Byli razem od 2005 roku.

Reps odmówił komentarza.