środa, 19 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Corey Feldman, inni „Goonies”, kibicujący współgwiazdom Ke Huy Quan na Oscarach

Corey Feldman kibicuje swojemu staremu przyjacielowi i współtwórcy „Goonies”, Ke Huy Quanowi, aby wygrał Oscara w niedzielę wieczorem – bo przecież „Goonies nigdy nie mówią nigdy”.

Byli aktorzy dziecięcy mieli zaledwie 12 lat, kiedy grali „Mouth” i „Data” w klasycznym filmie z 1985 roku.

Po 25-letniej przerwie od aktorstwa Quan, obecnie 51-letni, jest gorącym faworytem do zdobycia Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za „Wszystko naraz” – to sensacyjne osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że podczas pandemii skończyło się jego ubezpieczenie zdrowotne, bo nie miał pracy.

A Feldman, również 51, powiedział Page Six na wyłączność, że będzie oglądał ceremonię: „Widzę Ke jako zwycięzcę, nigdy nie przestał być dla mnie jednym … The Goonies to rodzina. Ludzie tak naprawdę nie zdają sobie sprawy z głębi tej krwi, ona biegnie głęboko.”

Jeff Cohen, Sean Astin, Corey Feldman, Ke Huy Quan in
Nadzieja na Oscara Ke Huy Quan (po prawej) zagrał w „The Goonies,” obok Coreya Feldmana, Seana Astina i Jeffa Cohena.
©Warner Bros/Courtesy Everett Collection

Rzeczywiście, aktor i piosenkarz ujawnił, że obsada Goonies, w tym Sean Astin, utrzymuje otwarty łańcuch tekstowy, wymieniając długie i emocjonalne pozdrowienia w czasie wakacji.

„Zapewnialiśmy sobie nawzajem rozrywkę na planie. Była tam prawdziwa rodzinna dynamika i prawie 40 lat nadal jest” – powiedział Feldman. „W czasie Bożego Narodzenia pojawia się nić pozdrowień – każdy pojedynczy Goonie, Fratelli, [scenarzysta] Chris Columbus, [reżyser] Richard Donner. Te potężne e-maile … ”

Podczas gdy Feldman miał swoją uczciwą część wzlotów i upadków, w tym stint na odwyku z powodu uzależnienia od narkotyków, Quan zakończył rzucanie aktorstwa przez dziesięciolecia, zanim wygrał rolę jako Waymond Wang w „Wszystko wszędzie … ”

Ke Huy Quan
Quan porzucił aktorstwo przed triumfem w „Wszystko naraz”.
Xavier Collin/Image Press Agency/MEGA

„Widzę rzeczy trochę inaczej, będąc jego przyjacielem i będąc wokół tego wszystkiego”, powiedział Feldman, który jest obecnie w trasie, aby promować „Love Left: 2:1”, swój nowy album.

„Przez te wszystkie lata robił niesamowite rzeczy na całym świecie, pracował w Chinach, był drugim reżyserem przy filmach Jeta Lee, pracował z [reżyserem Goonies] Richardem Donnerem, który jest tak niesamowitym człowiekiem i utrzymywał nas wszystkich w swoim kręgu” – dodał o Quanie.

Czytaj również:  Kylie Kelce w końcu wypowiada się na temat przemówienia Harrisona Butkera o gospodyni domowej

„Zawsze pracował, nawet jeśli jako aktor był odkładany na półkę na wiele lat.”

Corey Feldman
Corey Feldman mówi, że kibicuje swojemu staremu przyjacielowi Ke Huy Quan, by zdobył Oscara za „Wszystko naraz”.
Getty Images

Feldman został zaproszony na jeden z pierwszych pokazów „Everything Everywhere…”

„Miałem przeczucie, że to coś bardzo wyjątkowego”, powiedział. „Dałem tylko [Quanowi] małą radę, powiedziałem: 'To był długi czas, trzymaj głowę w górze i nie pozwól, żeby cię dopadli’.

„Myślałem, że to niezwykły występ, genialny film”, dodał Feldman. „Scena z fanny pack jest poza ikoną. Powiedziałem, że fani 'The Goonies 'stracą rozum.”

Film, który śledzi azjatycką rodzinę próbującą pogodzić się poprzez wiele światów, może równie dobrze zmieść deski w niedzielę.

Josh Brolin, Sean Astin, Corey Feldman, Kerri Green in
Obsada Goonies, w tym Kerri Green, po prawej, i Josh Brolin, po lewej, pozostali w kontakcie przez lata, według Feldmana.
©Warner Bros/Courtesy Everett Collection

Film ma 11 nominacji, w tym nominację za najlepszy film, podczas gdy Michelle Yeoh jest nominowana za najlepszą aktorkę, a zarówno Stephanie Hsu, jak i Jamie Lee Curtis są nominowane w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa.

Feldman ujawnił w swoim pamiętniku z 2013 roku, „Coreyography”, że był wykorzystywany przez matkę i molestowany przez mężczyzn z branży rozrywkowej przez lata, transgresje, które doprowadziły go do samoleczenia za pomocą narkotyków i alkoholu. Rozmawiał z Page Six w piątek, w 13. rocznicę śmierci swojego ukochanego najlepszego przyjaciela i byłego partnera Coreya Haima, który zmarł z powodu pozornego przedawkowania narkotyków w wieku 38 lat. Haim również wysunął podobne zarzuty o nadużycia.

„Słodko-gorzka, tragiczna strata Coreya nigdy nie umrze w moim sercu”, powiedział Feldman.

Jeff Cohen and Ke Huy Quan
Jeff Cohen – który grał Chunka w „The Goonies” – jest teraz hollywoodzkim prawnikiem i negocjował umowę Ke Huy Quana przy „Everything Everywhere All At Once.”
AFP via Getty Images

Ale wspomina, że Ke nie miał nic wspólnego z jego własnym doświadczeniem: „Ke nie przechodził przez te rzeczy. Miał bardzo chronione dzieciństwo, miał wspaniałych rodziców, wspaniałą rodzinę – nigdy nie spuszczali go z oka.

„Gdybyś wszedł do jego garderoby, byłaby tam jego mama, tata i babcia, cała rodzina, robiąca wontony i gotująca. Zawsze było coś gotowane!”

Feldman nie jest jedynym byłym Goonie wspierającym swojego starego przyjaciela. Quan pozostał najlepszym przyjacielem z Jeffem Cohenem, który grał Chunka.

Ke Huy Quan and his wife, Echo
Ke Huy Quan i jego żona Echo, która przewidziała, że dostanie nominowaną do Oscara rolę.
NBC via Getty Images

Cohen jest teraz odnoszącym sukcesy hollywoodzkim prawnikiem i nawet negocjował umowę filmową Quana, a Quan powiedział The Hollywood Reporter: „Jeff jest wybitnym prawnikiem.”

Czytaj również:  gwiazda "RHOSLC" Monica Garcia przyjmuje status złoczyńcy w sesji zdjęciowej Reality Von Tease po finałowym wybuchu bomby

Zażartował: „Kiedy producent [„Everything Everywhere … ] próbował zawrzeć moją umowę, powiedział, że nigdy nie wyobrażał sobie, że będzie musiał rozmawiać z Chunkiem i Datą w sprawie swojego filmu”

Po nominacji Quana do Oscara w zeszłym miesiącu, Cohen zatweetował: „Could not be more proud of and excited for my Brother, Ke Huy Quan.

Steven Spielberg hugging Ke Huy Quan
Reżyser „The Fabelmans” Steven Spielberg – który dał Quanowi jego pierwszą rolę, w „Indiana Jones and the Temple of Doom” – połączył się ze swoim byłym podopiecznym w tym sezonie nagród.
Chris Pizzello/Invision/AP

Tymczasem Kerri Green, która grała cheerleaderkę Andy w „The Goonies”, powiedziała Page Six: „Jestem tak podekscytowana dla Ke! Jego występ mnie rozwalił, był poza tym genialny i nie mogę myśleć o nikim innym, kto zasługuje na to bardziej. Nie tylko jest niesamowitym aktorem, ale jest tak niesamowitą osobą. Naprawdę mam nadzieję, że wygra!”

A rep dla Josha Brolina, który grał Branda w „The Goonies”, powiedział nam: „Wszyscy kibicujemy Ke!”

Quan cieszył się jak dotąd bajkowym sezonem nagród, zdobywając Złoty Glob, SAG i nagrodę Critic’s Choice.

Ke Huy Quan holding his Golden Globe
Quan odebrał Złoty Glob w styczniu.
ZUMAPRESS.com

Ale to było emocjonalne, jak aktor – który po raz pierwszy znalazł sławę jako Short Round w „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” w 1984 roku- powiedział CBS „Sunday Morning” jak telefon przestał dzwonić po „The Goonies.”

„Zacząłem na samym szczycie, więc nie było innej drogi niż zjazd w dół” – przyznał Quan. W wieku kilkunastu lat, miał role w kilku serialach telewizyjnych i zrobił kilka występów gościnnych, ale potem nic nie przyszło na jego drodze.

Rozczulił się nad sobą w CBS, gdy opowiadał, jak w końcu zrezygnował po tym, jak poszedł na przesłuchanie do dwuwierszowej roli wietnamskiego żołnierza i znalazł 30 innych azjatyckich aktorów czekających na czytanie do tej samej roli: „Wróciłem i czekałem i w tym momencie pomyślałem: 'Może to nie dla mnie’.”

Stephanie Hsu, Michelle Yeo and Ke Huy Quan in
Quan gra męża Michelle Yeoh (Center) i ojca postaci Stephanie Hsu w „Everything Everywhere All At Once.”
AP

Po ukończeniu szkoły filmowej na USC, Quan pracował za kulisami jako asystent reżysera i koordynator kaskaderów przy filmach takich jak seria „X Men”.

Ale postanowił dać aktorstwu kolejną szansę po obejrzeniu „Crazy Rich Asians” w 2018 roku.
„Widziałem to trzy razy w teatrze”, powiedział. „Płakałem za każdym razem, ale jednym z powodów, dla których płakałem, było to, że chciałem być tam na górze z nimi.”

Czytaj również:  Tyson Beckford o swoich fizycznych starciach: "Nie daj się zwieść ładnej buzi

Znalazł się z powrotem w pokoju castingowym po tym, jak reżyserzy „Everything Everywhere…”, Daniel Kwan i Daniel Scheinert, znani jako Daniels, zobaczyli wzmianki o nim na Facebooku.

Quan powiedział, że myślał, że „przybił” przesłuchanie, ale nie usłyszał odpowiedzi przez dwa miesiące.

Ke Huy Quan
Po ukończeniu szkoły filmowej na USC, Quan pracował za kulisami jako asystent reżysera i koordynator kaskaderów przy filmach takich jak seria „X Men”.
Soul Brother/Shutterstock for SAG Awards

To jego żona, Echo, powiedziała mu, żeby miał wiarę.

„Powiedziała: 'Dostaniesz tę rolę’ Powiedziałem: 'Jak możesz być taka pewna?’, a ona powiedziała: 'Ponieważ powiedziałaś, że ta rola jest napisana dla ciebie i chcesz jej bardziej niż czegokolwiek, dostaniesz ją.”

Kiedy w końcu zadzwonił telefon, krzyczał na szczycie płuc.

Nawet wtedy, po nakręceniu filmu w 2020 roku, premiera projektu została przesunięta z powodu COVID i stracił ubezpieczenie zdrowotne.

Daniel Scheinert, Michelle Yeoh, Ke Huy Quan, Stephanie Hsu and Dan Kwan attend the 2023 Film Independent Spirit Awards on March 04, 2023 in Santa Monica,
Obsada filmu „Everything Everywhere All a Once” pozuje z reżyserami Danielem Scheinertem (z lewej) i Danielem Kwanem na gali Independent Spirit Awards.
Getty Images

Urodzony w Wietnamie Quan przybył do Los Angeles w 1979 roku wraz z rodzicami i ośmiorgiem rodzeństwa. W 1983 roku hollywoodzcy agenci castingowi przyszli do jego szkoły, Castela Elementary School, szukając azjatyckiego chłopca do roli w filmie Stevena Spielberga „Indiana Jones i Świątynia Jonesa”.

Zaledwie cztery lata po przybyciu do Ameryki, pokonał 6,000 innych dzieci, by zdobyć tę rolę.

Jeśli Quan zdobędzie Oscara, będzie tylko drugim azjatyckim zwycięzcą w kategorii Najlepszy Aktor Drugoplanowy, po Haing S. Ngorze za „The Killing Fields” w 1984 roku.

Ke Huy Quan and Harrison Ford in
Ke Huy Quan był w Ameryce tylko przez cztery lata, kiedy wygrał swoją rolę u boku Harrisona Forda w „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”.
©Paramount/Courtesy Everett Collection

Teraz znów jest gorącym obiektem w Hollywood.

Quan następnym razem ponownie połączy się z Yeoh w serialu Disney+ „American Born Chinese”, a także pojawi się w nowym filmie braci Russo, „The Electric State”.

Ma również rolę w 2. sezonie serialu Disney+ „Loki,” u boku Toma Hiddlestona.

„Nigdy, nigdy, nigdy w życiu nie myślałem, że słowo Oscar będzie kojarzone z moim nazwiskiem” – powiedział Quan w wywiadzie dla CBS.

„Nie myślałem wiele, nic z tego, ale nominacja do Oscara? Daj spokój, chciałem tylko pracy, ale teraz, wiesz, patrząc wstecz, nie zmieniłbym niczego … Nie wiem, jak się tu znalazłem, lub jak to się stało, ale nie sądzę, że kiedykolwiek byłem tak szczęśliwy.”

Latest Posts

Nie przegap