piątek, 24 maja, 2024

Ostatnie posty

Jak dokument Jennifer Lopez „Halftime” rozwinął się, by opowiedzieć większą historię o Super Bowl Show, „Hustlers” Oscar Snub

Tytuł filmu dokumentalnego Jennifer Lopez Halftime, który można teraz oglądać na Netflixie, odnosi się nie tylko do tego, jak film bada jej przygotowania do występu na Super Bowl w 2020 roku z Shakirą, ale także do tego, że Lopez patrzy w przyszłość na drugą połowę swojego życia, gdy kończy 50 lat.

„Czuję, że dopiero zaczynam” – mówi Lopez w filmie, gdy świętuje swoje 50. urodziny. A później zastanawia się nad kolejnymi rzeczami, które ma nadzieję osiągnąć w swoim życiu.

W rzeczywistości, kiedy producent Dave Broome po raz pierwszy zaangażował się w pracę nad filmem, który stał się Halftime, wiele z najważniejszych momentów w życiu zawodowym Lopez z ostatnich kilku lat, które są widoczne w filmie, jeszcze się nie wydarzyło.

Rozmawiając z The Hollywood Reporter przed Halftime’premierą na 2022 Tribeca Festival w zeszłym tygodniu, Broome wyjaśnił, że filmowanie rozpoczęło się, gdy Lopez „zbliżała się do końca swojej rezydencji w Las Vegas, zastanawiając się co dalej z jej życiem, a my nie mieliśmy pojęcia.”

Hustlers nie jest na stole,” dodał Broome. „I nic, co działo się w jej życiu, co widzieliśmy teraz przez ostatnie cztery lata, nie jest czymś, co myśleliśmy, że będziemy filmować.”

Kiedy Lopez nakręciła Hustlers i rozpoczęła kampanię rozdawania nagród za swoją rolę, która niestety zakończyła się tym, że nie wylądowała na nominacji do Oscara, którą wielu przewidywało, że dostanie, i kiedy została wybrana na współprowadzącą Super Bowl w 2020 roku z Shakirą, „cały film się zmienił”, powiedział Broome.

„To była ciągła płynność [for four years]. Zaczynasz od zarysu i mówisz: 'Oto, co zrobimy’ I nagle, 'Jak to, ona teraz gra w filmie, w którym gra striptizerkę? Co to znaczy, że dostaje potencjalną nominację do Oscara? Wspaniałą rzeczą w robieniu dokumentu jest to, że nic z tego nie jest napisane w scenariuszu, to prawdziwe życie. Więc kiedy za tym podążasz, gonisz za tym, znajdujesz i budujesz historię w trakcie,” powiedział Broome. „Nie mogę powiedzieć, ile mieliśmy edycji. To tak, 'OK, oto film’, 'Czekaj, to nie jest film, bo to się właśnie stało’ 'Teraz jest film.’ 'Oh wait, that’s not it.'”

Czytaj również:  Chad Michael Murray, Scott Patterson powracają do The CW w kanadyjskim serialu "Sullivan's Crossing

Partnerka producencka Lopeza, Elaine Goldsmith-Thomas, podzieliła się ze sceny Tribeca tym, jak projekt stał się czymś większym.

„To, co zaczęło się jako próba uchwycenia Jennifer świętującej swoje 50. urodziny podczas trasy It’s My Party, zaczęło przekształcać się w coś innego, kiedy mój partner Benny Medina zobaczył, że jest do opowiedzenia większa historia”, powiedziała przedstawiając film.

Nominowana do Oscara reżyserka Amanda Micheli została sprowadzona w pobliżu końca 2019 roku, aby ukształtować „setki i setki godzin materiałów archiwalnych i osobistych” i „znaleźć historię, która nie została opowiedziana.”

Proces ten obejmował mniej więcej dwa lata edycji pośród pandemii COVID-19, z Micheli przygotowującym się do wywiadów, gdy świat zamknął się w marcu 2020 roku. Gdy ograniczenia COVID zmniejszyły się, rozpoczęły się wywiady z Lopez i bliskimi jej osobami, a Micheli mówi, że była w stanie „znaleźć historię w pokoju montażowym.”

„To było naprawdę wielkie przedsięwzięcie, a dla mnie skończyło się to pracą z miłością”, powiedziała.

Powstały film pokazuje Lopez, która odbija się od swojego życia w szczery, wrażliwy sposób, wyjaśniając momentami, jak miała niską samoocenę, gdy była krytykowana.

„Kiedy robisz dokument i zaczynasz patrzeć na swoje życie w inny sposób, to jest to proces emocjonalny. To było jak terapia, szczerze mówiąc” – powiedział Micheli o swoich wywiadach z Lopez. „Myślę, że ona naprawdę, patrząc wstecz, przyznała się do czasów, kiedy jej poczucie własnej wartości nie było kuloodporne, a to było dla mnie zaskoczeniem, ponieważ zawsze postrzegałem ją jako osobę odnoszącą tak wielkie sukcesy.”

[The following paragraphs contain spoilers from Halftime.]

Podczas gdy film pokazuje jej płacz w łóżku i momenty frustracji, Lopez jest pokazana radząc sobie z Oscarem snub wśród tego, co wydaje się być próbami Super Bowl, jak ona mówi swoim kolegom, jak miała sen, że ona naprawdę dostać nominację i obudził się, aby sprawdzić i dowiedzieć się, że to nie było prawdziwe.

Czytaj również:  Apple 'Loot' zamknięty, ponieważ strajkujący pisarze zakłócają produkcję (Exclusive)

„Prawda jest taka, że naprawdę zaczęłam myśleć, że dostanę nominację,” mówi w filmie. „Rozbudziłam swoje nadzieje, ponieważ tak wiele osób mówiło mi, że będę. A potem to się nie stało.”

Halftime pochyla się również nad polityczną inspiracją stojącą za występem Lopeza w połowie czasu antenowego.

Na początku dokumentu Lopez wyjaśnia, że choć nie jest „zapatrzona w politykę”, żyła w Stanach Zjednoczonych, których „nie rozpoznawała” Wydaje się być szczególnie zdenerwowana rodzinami imigrantów rozdzielonymi w ramach polityki zerowej tolerancji administracji Trumpa na granicy z Meksykiem, dodając, że bardzo nagłośnione obrazy dzieci w klatkach naprawdę utkwiły jej w pamięci.

„Te skurwysyny zachowują się tak, jakby każdy był imigrantem, który próbuje wkraść się do kraju i który jest przestępcą, bo to narracja, którą stworzył Trump, co jest bzdurą” – mówi Lopez. „Niektórzy z nas są tu od lat, a wielu z tych ludzi to po prostu dobrzy ludzie, którzy wierzą w amerykański sen – to wszystko czego chcą.”

Film pokazuje również zespół Lopez’a szczerzący się na niektóre z decyzji NFL, w tym „wyżsi rangą” w lidze chcący usunąć klatki w noc przed Super Bowl oraz Lopez i Medina wyrażające frustrację z powodu wyboru przez ligę dwóch latynoskich kobiet na czele pokazu półmetka zamiast jednego wykonawcy. Lopez, w szczególności, staje się sfrustrowana, gdy zajmuje się logistyką próbując skrócić swój występ do sześciu minut na 14-minutowy pokaz podwójnego headliningu. To właśnie podczas tej dyskusji ze swoim dyrektorem muzycznym mówi, że posiadanie dwóch wykonawców na Super Bowl było „najgorszym pomysłem na świecie” Wcześniej mówi Shakirze, że jeśli NFL chciało dwóch headlinerów to powinni byli dać im 20 minut.

[Spoilers end]

Broome, który stworzył wiele projektów dla Netflix, czuł, że streamer ma sens dla projektu jako „globalnej platformy dla … globalnej supergwiazdy.”

Czytaj również:  Bill Hader o przeskoku w czasie "Barry'ego" i podglądaniu scenarzystów "Better Call Saul

Mimo to, był pod wrażeniem, że Netflix nie powiedział od razu „tak” na perspektywę dokumentu o Jennifer Lopez.

Powiedział: „Kiedy wszedłem z projektem [to Netflix] i powiedziałem: 'Mam dokument o Jennifer Lopez, co o tym sądzicie?’ Ku ich zasłudze, nie byli jak, 'Oh yeah, jesteśmy w, Dave, chodźmy.’ Pytanie brzmiało: „Świetnie, co to jest? Jaka jest historia, którą zamierzasz opowiedzieć? Jak zamierzasz ją poskładać? Kto jest reżyserem? Co opowiadamy i co myślimy, że chcemy zrobić.”

Latest Posts

Nie przegap