wtorek, 16 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

Kristen Wiig wykorzystała swój „najlepszy akcent z Chattanooga” w „Palm Royale”: „Ćwiczyła w lustrze”

W nowym serialu komediowym Palm Royale Kristen Wiig wykorzystuje swoje długie CV akcentów do pracy.

Była gwiazda Saturday Night Live powraca na mały ekran w serialu Apple TV+, którego akcja rozgrywa się w wyższych sferach Palm Beach w 1969 roku. Wiig wciela się w rolę Maxine Simmons, ambitnej kobiety, która stara się wejść do ekskluzywnego i często zdradzieckiego świata.

„Po prostu starałam się jak najlepiej zagrać Chattanoogę”, żartobliwie powiedziała Wiig The Hollywood Reporter o jej wyraźnym akcencie w serialu podczas czwartkowej premiery w Los Angeles. „Ćwiczyłam w lustrze”

Wiig pełni również funkcję producenta wykonawczego w projekcie i pojawia się obok gwiazdorskiej obsady, w tym Allison Janney, Laury Dern (która jest również EP), Carol Burnett, Leslie Bibb, Ricky’ego Martina, Josha Lucasa i Kaia Gerbera. Oprócz mocy gwiazd, wyróżniającym się elementem serialu jest jego oprawa wizualna, dzięki uprzejmości scenografa Jona Carlosa i projektantki kostiumów Alix Friedberg podczas kręcenia zdjęć w domach w Bel-Air.

„To było tak, jakbyś wszedł na plan i myślał, że wszedłeś do wehikułu czasu. To było niepodobne do niczego, co kiedykolwiek widziałam” – powiedziała Wiig o projekcie, a Janney zażartowała: „Dosłownie chciałam przenieść się na plan”

Janney wciela się w rolę członkini wyższych sfer Evelyn Rollins, zauważając, że przyciągnęła ją ta historia, ponieważ „te kobiety po prostu żyły w bańce – nie chcą wiedzieć, co dzieje się w świecie poza nimi, wszystko, co jest dla nich ważne, znajduje się w klubie [country]. Te kobiety po prostu mnie fascynują”

Spędza również dużo czasu, walcząc z postacią Wiig i próbując nadążyć za częstymi improwizacjami komika, pamiętając: „Po prostu próbowałem się trzymać i jeździć z nią, ponieważ moje wychowanie nie było w tym świecie. Ona jest śmieszna. Jest w tym taka dobra”

Czytaj również:  Spirit Award: Quinta Brunson zdobywa nagrodę za najlepszą rolę pierwszoplanową w nowym serialu, dedykuje nagrodę ambitnym dzieciom

Twórca Abe Sylvia powiedział, że projekt był „jak 70-30” między trzymaniem się scenariusza a improwizacją i był kulminacją wieloletniego marzenia o odkrywaniu wyższych sfer Florydy.

„Zawsze chciałam zrobić serial w Palm Beach” – wyjaśniła Sylvia. „Mam obsesję na punkcie Slima Aaronsa, obsesję na punkcie świata pięknych ludzi robiących piękne rzeczy w pięknych miejscach, co jest swego rodzaju mantrą tych fotografii, i po prostu pomyślałam, że to wspaniały świat, którego nie widzieliśmy wcześniej w telewizji”

Kolejną atrakcją serialu jest pojawienie się Burnetta w gościnnej roli głównej, a obsada śpiewała pochwały ikony na dywanie

„Carol była moją idolką w okresie dorastania, nie mogę uwierzyć, że gram w serialu z Carol Burnett” – tryskała energią Janney, mówiąc, że to doświadczenie „nie zawiodło mnie, tylko sprawiło, że stała się dla mnie jeszcze większą idolką” Lucas dodał, że „ona też gra – chce tam być, pracuje ciężej niż ty, jest bardziej podekscytowana tym, że tam jest niż ktokolwiek inny”

Martin, który ściśle współpracuje z Burnett przy programie, miał z nią szczególną więź. „To pierwszy raz, kiedy robiłem komedię, a ona po prostu trzymała mnie za rękę. Ona o tym nie wie, ale czułem, że trzyma mnie za rękę i powiedziała mi: „Rick, wszystko będzie dobrze”” – wspomina. „Byłem zdenerwowany, cały czas jestem zdenerwowany, ale czułem się chroniony”

Palm Royale rozpocznie streaming na Apple TV+ 20 marca.

Latest Posts

Nie przegap