niedziela, 14 lipca, 2024

Ostatnie posty

Neve Campbell o powrocie do „Krzyku” w obliczu upadku serii: „Nie zdziwiłbym się, gdybym otrzymał telefon”

Seria Scream straciła wiele krwi w ostatnich miesiącach, ale ukochana gwiazda, która grała Sidney Prescott w pięciu filmach na przestrzeni 25 lat, nie wyklucza powrotu.

The Hollywood Reporter spotkał się z Neve Campbell w sobotnie popołudnie na BAFTA Tea Party w Beverly Hills, gdzie powiedziała „zobaczymy”, czy w najbliższej przyszłości ponownie wcieli się w rolę liderki serii. Kolejna odsłona, nad którą obecnie trwają prace, jest w niebezpieczeństwie od listopada, kiedy Melissa Barrera została zwolniona z powodu postów w mediach społecznościowych dotyczących konfliktu na Bliskim Wschodzie między Izraelem a Hamasem. Kilka dni później ujawniono, że jej partnerka, Jenna Ortega, również opuściła kolejny film. Miesiąc później reżyser Christopher Landon rozstał się z projektem, mówiąc, że jego „wymarzona praca zamieniła się w koszmar”

Campbell wyraźnie widział nagłówki gazet. „Wiem, że w tej chwili wszystko się kręci i wyobrażam sobie, że kręcą się na szczycie, próbując wymyślić, co zrobią. Nie zdziwiłabym się, gdybym dostała telefon” – wyjawiła. „Ale jednocześnie kilka lat temu wydałam mocne oświadczenie, w którym nie wierzyłam, że sposób, w jaki zostałam potraktowana, miałby miejsce, gdybym była mężczyzną i że zasługuję na pewną rzecz, ponieważ prowadziłam tę franczyzę tak długo, jak ja”

Weteran odnosił się do głośnego odejścia w czerwcu 2022 roku z powodu sporu o wynagrodzenie. „Niestety, nie będę kręcić następnego filmu Scream„, zgodnie z tym oświadczeniem. „Jako kobieta musiałam niezwykle ciężko pracować w swojej karierze, aby ustalić swoją wartość, zwłaszcza jeśli chodzi o Scream. Czułam, że oferta, która została mi przedstawiona, nie odpowiadała wartości, jaką wniosłam do franczyzy.”

Patrząc teraz wstecz na tę decyzję, Campbell powiedziała, że zajęła stanowisko „nie w egoistyczny sposób”, ale jako sposób walki o to, co uważa za słuszne. „Musimy stanąć w obronie kobiet w tym biznesie i wiedzieć, ile jesteśmy warte. To się dla mnie nie zmieniło” – kontynuowała w sobotę. „Tak więc, jeśli mieliby do mnie wrócić, musiałaby to być oferta pełna szacunku, którą uważałabym za zgodną z tym, co wnoszę do tej franczyzy”

Czytaj również:  Lou Ferrigno Jr. o powrocie do "9-1-1" w biseksualnym przebudzeniu Bucka

Doprowadziło to do powrotu do pierwotnego pytania, a Campbell sama je powtórzyła. „Czy bym to zrobiła? Są miliony fanów tej serii. Te filmy wiele znaczą dla ludzi. Wiele znaczą dla mnie. Wiele znaczą dla [Kevina Williamsona]. Wiele znaczyły dla [Wesa Cravena]. Wiele znaczyły dla wszystkich członków obsady i wszyscy chcielibyśmy, aby ta seria była kontynuowana. Nie chciałbym, żeby spłonęła. Zobaczymy.”

Mówiąc o Williamsonie, który stworzył serial, powiedział, że chciałby, aby Campbell wróciła do roli Sidney. „Dałbym jej pieniądze. Jestem pewien, że jest liczba, na którą mogą się zgodzić, aby oboje byli szczęśliwi, więc miejmy nadzieję, że pewnego dnia to wszystko wymyślą”, powiedział podczas podcastu w Happy Horror Time zeszłej jesieni.

Kiedy pojawiła się wiadomość, że Campbell opuściła franczyzę, stała się ona wirusowa na Twitterze (obecnie X), co Campbell powiedziała, że było to dla niej nowe doświadczenie. „Znajomy wysłał mi SMS-a i powiedział: „Jesteś teraz na topie” Nigdy nie byłam na Twitterze. Nie wiedziałam, co to znaczy. Powiedziała: „Pozwól mi wyjaśnić” Powiedziała: „Jesteś taka kochana. Ludzie tak pasjonują się tobą w tych filmach i walczą o ciebie. Ludzie chcą, by studio postąpiło z tobą dobrze” To wiele dla mnie znaczyło”, powiedziała THR. „Nawet fakt, że wywołało to poruszenie, nie anty-studio w jakikolwiek sposób, tylko to, że sprawiło, że ludzie wstali i pomyśleli, że może mogliby w jakiś sposób stanąć w obronie siebie, to wiele znaczyło i nadal wiele znaczy.”

Campbell uczestniczyła w sobotnim, pełnym gwiazd BAFTA Tea Party wraz ze swoim przyjacielem od 30 lat, zdobywcą nagrody Emmy, Michaelem A. Goorjianem, którego poznała podczas pracy nad Party of Five. Goorjian i Campbell świętowali dobrą wiadomość, że jego film Amerikatsi został zakwalifikowany do Oscara jako międzynarodowy film fabularny z Armenii.

Michael A. Goorjian i Neve Campbell podczas BAFTA Tea Party w hotelu Maybourne w Beverly Hills 13 stycznia 2024 r.Alberto E. Rodriguez/Getty Images for BAFTA

Goorjian powiedział THR, że kiedy dowiedział się, że jego film znalazł się na krótkiej liście, był akurat w kuchni Campbell (Goorjian mieszka obecnie z Campbell i jest ojcem chrzestnym jej dzieci z mężem JJ Feildem) „Zacząłem krzyczeć, a ona była na górze” – wspomina. „W filmie i telewizji spotykasz tak wielu ludzi i pracujesz z tak wieloma różnymi ludźmi. To jak wyjazd na letni obóz i zawsze mówisz: „O tak, pozostaniemy w kontakcie” i nigdy tego nie robisz. Nev jest jedną z niewielu osób w branży, z którymi naprawdę pozostałem blisko. To rzadka rzecz”

Czytaj również:  Angela Lansbury otrzyma specjalną nagrodę Tony za całokształt twórczości

Campbell powiedziała, że wiedziała, że jest wyjątkowy, kiedy spotkali się na Party of Five. „Uwielbiałam Michaela. Po prostu myślałam, że ma niesamowity mózg i niesamowity umysł. Miał kreatywnego ducha i jest naprawdę miły. Pochodzi z Oakland i jest naprawdę fajny. Spędzaliśmy dużo czasu na Party of Five. Jeśli się z kimś spotykałem, to zazwyczaj byliśmy we dwójkę w swoich przyczepach i po prostu kopaliśmy.”

Goorjian napisał, wyreżyserował i zagrał główną rolę w Amerikatsi, grając ormiańsko-amerykańskiego repatrianta Charliego Bakhchinyana. Historia śledzi jego podróż po aresztowaniu za noszenie krawata w sowieckiej Armenii. Osamotniony w izolatce odkrywa, że z okna swojej celi może zobaczyć wnętrze budynku mieszkalnego w pobliżu więzienia, co prowadzi do osobistego odkrycia, dlaczego w ogóle wrócił do domu.

„Pracowałem nad tym filmem przez pięć lat” – wyjaśnił Goorjian. „Kręciliśmy podczas pandemii COVID-19, więc było to dość szalone. Było wiele przeszkód, aby go ukończyć, ale w końcu, kiedy mieliśmy premierę dla amerykańskiej publiczności, zobaczyłem reakcje i pomyślałem, że może się udało”

Campbell również pomagał, oferując opinie. Goorjian powiedziała, że nawet zremiksował dźwięk jednej sekcji na podstawie jej notatek. „Kiedy jesteś w branży wystarczająco długo, masz wyczucie rzeczy” – podsumowała. „Michael często przychodził zarówno do JJ, jak i do mnie, a my oglądaliśmy różne fragmenty i dzieliliśmy się przemyśleniami, ponieważ zawsze jest to pomocne. Naprawdę wspaniały reżyser jest otwarty na inne umysły. Pracowałam z Robertem Altmanem lata temu i to, co było w nim magiczne, to to, że naprawdę wierzył, że wiele umysłów jest znacznie lepszych niż tylko jego. Jeśli masz wiele kreatywnych opinii i jesteś otwarty, jest to naprawdę pomocne. [Michael] jest tak utalentowany, że naprawdę wie, co robi, ale jest też bardzo otwarty na kreatywne myśli, co jest świetne”

Czytaj również:  Wspomnienia księcia Harry'ego i Britney Spears na czele listy najlepszych książek Apple w 2023 roku

Latest Posts

Nie przegap