wtorek, 16 kwietnia, 2024

Ostatnie posty

„Oppenheimer”, „Poor Things” i „Saltburn” otrzymują nagrody Gildii Reżyserów Artystycznych

Poor Things, Oppenheimer i Saltburn zdobyły nagrody Gildii Reżyserów Artystycznych (IATSE Local 800) odpowiednio w kategoriach filmów fantasy, filmów z epoki i współczesnych filmów akcji na żywo podczas 28. gali rozdania nagród ADG, która odbyła się w sobotę w Ray Dolby Ballroom w Ovation Hollywood.

Poor Things i Oppenheimer są dodatkowo nominowane do Oscara w kategorii scenografii, obok Barbie, Killers of the Flower Moon i Napoleon , które również były nominowane do ADG w swoich kategoriach.

W ciągu ostatnich pięciu lat zdobywca nagrody ADG za film z epoki dwukrotnie zdobył Oscara za scenografię: w 2020 r. za Pewnego razu w Hollywood oraz w 2021 r. za Mank . W tym czasie Oscar za scenografię dwukrotnie trafił do zwycięzcy kategorii fantasy, w 2019 roku za Czarną Panterę i 2022 roku za Diunę. Rok temu ewentualny zdobywca Oscara All Quiet on the Western Front był nominowany w kategorii filmów z epoki, ale Babylon zdobył nagrodę ADG w tej kategorii.

W sobotę, dodatkowymi zwycięzcami ADG Award byli Spider-Man: Across the Spider-Verse, Beef, The Last of Us, Succession, Reservation Dogs, The Great i Taylor Swift’s „I Can See You”

Podczas wieczoru uhonorowano Mimi Leder, która przyjęła nagrodę Cinematic Imagery Award, oraz Davida Lowery’ego, Grega Papalię, Wynna P. Thomasa i Francine West, którzy otrzymali nagrody za całokształt twórczości. Scenograf Lawrence G. Paull został pośmiertnie wprowadzony do Galerii Sław ADG.

Segmenty gospodarza Maxa Greenfielda obejmowały jeden, podczas którego wyszedł na scenę przebrany za Kena z Barbie, tańcząc do „Murder on the Dance Floor” z Saltburn.

Pełna lista zwycięzców 28. dorocznej gali ADG Awards znajduje się poniżej.

Kategorie filmów fabularnych

Film fabularny z epoki

Asteroid City – Scenograf: Adam Stockhausen
Killers of the Flower Moon – Scenograf: Jack Fisk
Maestro – Scenograf: Kevin Thompson
Napoleon – Scenograf: Arthur Max
Oppenheimer – Scenograf: Ruth De Jong (ZWYCIĘZCA)

Czytaj również:  Film Neilla Blomkampa "Gran Turismo" trafi do kin w sierpniu 2023 r

Pełnometrażowy film fantasy

Barbie – Scenograf: Sarah Greenwood
The Creator – Scenograf: James Clyne
Strażnicy Galaktyki Vol. 3 – Scenograf: Beth Mickle
Poor Things – Scenografowie: James Price, Shona Heath (WINNER)
Wonka – Scenograf: Nathan Crowley

Współczesny film fabularny

Beau się boi – Scenograf: Fiona Crombie
John Wick: Chapter 4 – Scenograf: Kevin Kavanaugh
The Killer – Scenograf: Donald Graham Burt
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One – Scenograf: Gary Freeman
Saltburn – Scenograf: Suzie Davies (ZWYCIĘZCA)

Pełnometrażowy film animowany

The Boy and the Heron – Dyrektor artystyczny: Yoji Takeshige
Elemental – Scenograf: Don Shank
Spider-Man: Across the Spider-Verse – Scenograf: Patrick O’Keefe (ZWYCIĘZCA)
The Super Mario Bros. Movie – Scenograf: Guillaume Aretos
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem – Scenograf: Yashar Kassai

Kategorie telewizyjne

Jednogodzinne seriale jednokamerowe

The Crown: „Sleep Dearie Sleep” – Scenograf: Martin Childs
The Gilded Age: „His Grace the Duke”, „Close Enough to Touch”, „Warning Shots” – Scenograf: Bob Shaw
The Great: „You the People”, „Fun”, „Piotruś i Wilk” – Scenograf: Francesca di Mottola (ZWYCIĘZCA)
The Marvelous Mrs. Maisel: „Susan” – Scenograf: Bill Groom
Perry Mason: „Chapter Eleven” – Scenograf: Keith Cunningham

Jednogodzinny serial fantasy z pojedynczą kamerą

For All Mankind: „Niedźwiedzi uścisk” – Scenograf: Seth Reed
The Last of Us: „Infected” – Scenograf: John Paino (WINNER)
Loki: „Ouroboros” – Scenograf: Kasra Farahani
The Mandalorian: „Chapter 23: The Spies” – Scenografowie: Doug Chiang, Andrew L. Jones
Silo: „Machines” – Scenograf: Gavin Bocquet

Jednogodzinny współczesny serial z pojedynczą kamerą

Fargo: „Trials and Tribulations” – Scenograf: Trevor Smith
The Morning Show: „The Kármán Line”, „Ghost in the Machine”, „Love Island” – Scenograf: Nelson Coates
Poker Face: „Escape From Shit Mountain” – Scenograf: Judy Rhee
Succession: „America Decides” – Scenograf: Stephen Carter (WINNER)
Yellowjackets: „Digestif” – Scenograf: Margot Ready

Czytaj również:  Box Office: 'Krzyk VI' - 5,7 mln dolarów w przedsprzedaży

Film telewizyjny lub serial limitowany

All the Light We Cannot See – Scenograf: Simon Elliott
A Murder at the End of the World – Scenograf: Alex DiGerlando
Beef – Scenograf: Grace Yun (WINNER)
Daisy Jones & The Six – Scenograf: Jessica Kender
Lessons in Chemistry – Scenograf: Cat Smith

Półgodzinny serial z pojedynczą kamerą

The Bear: „Omlet” – Scenograf: Merje Veski
Only Murders in the Building: „Sitzprobe”, „Opening Night” – Scenograf: Patrick Howe
Our Flag Means Death: „Impossible Birds”, „Red Flags”, „Man on Fire” – Scenograf: Ra Vincent
Reservation Dogs: „Deer Lady” – Scenograf: Brandon Tonner-Connolly (ZWYCIĘZCA)
What We Do in the Shadows: „Weekend w Morrigan Manor” – Scenograf: Shayne Fox

Seria Multi-Camera

Bob Heart Abishola: „Twerk O’ Clock” – Scenograf: Francoise Cherry-Cohen
Bunk’d: „The Glitching Hour” – Scenograf: Kelly Hogan
The Conners: „Road Trip and Guilt Trip” – Scenograf: Jerry Dunn
Frasier: „Moving In” – Scenograf: Glenda Rovello (WINNER)
That 90’s Show: „Free Leia” – Scenograf: Greg J. Grande

Seriale rozrywkowe lub reality

A Black Lady Sketch Show: „I’m Clapping From My Puss”, „What Kind of Medicine Does Dr. King Practice?”, „Peek-A-Boob, Your Titty’s Out” – Scenografowie: Cindy Chao, Michele Yu
Historia świata, część II: „VIII” – Scenograf: Monica Sotto
RuPaul’s Drag Race: „Blame it on the Edit” – Scenograf: Gianna Costa
Saturday Night Live: „Jenna Ortega/The 1975”, „Nate Bargatze/Foo Fighters” – Scenografowie: Keith Ian Raywood, Akira Yoshimura, N. Joseph DeTullio
Squid Game: Wyzwanie: „Wojna” – Scenografowie: Mathieu Weekes, Benjamin Norman (ZWYCIĘZCA)

Variety Special

76. doroczne nagrody Tony – scenograf: Steve Bass
80th Golden Globe Awards – Scenograf: Brian Stonestreet (ZWYCIĘZCA)
Dave Chappelle: The Dreamer – Scenograf: Bruce Ryan
Hannah Waddingham: Home for Christmas – Scenograf: Misty Buckley
The Weeknd: Live at Sofi Stadium – Scenograf: Es Devlin

Czytaj również:  Roy Wood Jr. o tym, dlaczego komicy są niedoskonałymi posłańcami i jak pandemia zmieniła komediowe programy specjalne

Reklamy

Apple: Nowy Macbook Pro: „Strasznie szybki”Scenograf: François Audouy (WINNER – TIE)
Booking.com: „Somewhere, Anywhere”, The Musical – Scenograf: Florencia Martin (ZWYCIĘZCA – TIE)
Dom Perignon: „Lady Gaga – The Labor of Creation” – Scenograf: Dylan Kahn Giorgio
Armani: „Armani Si” – Scenograf: Annie Beauchamp
M&M’s: „Ma&Ya’s” – Scenograf: Natalie Groce

Krótki format i teledyski

Apple: „The Underdogs: Swiped Mac” – Scenograf: Jason Hougaard
boygenius: „the film” – Scenograf: Jen Dunlap
Lana Del Rey featuring Jon Batiste: „Candy Necklace” – Scenograf: Brandon Mendez
Miley Cyrus: „River” – Scenograf: Kurt Gefke
Taylor Swift: „I Can See You” – Scenograf: Ethan Tobman (ZWYCIĘZCA)

Latest Posts

Nie przegap