niedziela, 25 lutego, 2024

Ostatnie posty

’The Porter’, 'Sort of’ zdobywają główne nagrody telewizyjne na Canadian Screen Awards

Dramat BET+/CBC The Porter i komedia HBO Max/CBC Sort Of były wielkimi zwycięzcami podczas Canadian Screen Awards w piątek wieczorem.

The Porter, dramat o prawach obywatelskich, opowiadający o czarnoskórych pracownikach pociągów w Montrealu i Chicago w 1920 roku, zdobył nagrodę za najlepszy dramat telewizyjny, najlepszą reżyserię dla Charlesa Officera, najlepszy scenariusz dla Marshy Greene, a Alfre Woodard odebrała trofeum za najlepszy występ gościnny w dramacie.

Pierwszy kanadyjski dramat, który może pochwalić się całkowicie czarnym zespołem twórczym, zgarnął również wiele innych trofeów za najlepsze zdjęcia, oryginalną muzykę, montaż obrazu, makijaż i włosy oraz kostiumy i projekt produkcji. The Porter prowadził w dziedzinie filmu i telewizji w Canadian Screen Awards z 19 nominacjami w sumie, w tym dla najlepszego dramatu na małym ekranie.

W kategoriach telewizyjnych podczas nietelewizyjnych Canadian Screen Awards dominowała również nagrodzona Peabody Award komedia Sort Of. Serial o młodym muzułmaninie o płynnej płci w Toronto, granym przez Bilala Baiga, zdobył nagrodę dla najlepszej komedii telewizyjnej, trofeum dla najlepszego głównego wykonawcy komediowego dla Baiga, nagrodę dla najlepszego reżysera komediowego dla współtwórcy Faba Filippo oraz nagrodę za najlepszy występ gościnny dla Amandy Brugel, oprócz nagród w kategoriach rzemieślniczych.

Z kolei serial CBC TallBoyz zgarnął trofea za najlepszą komedię skeczową oraz najlepszy scenariusz i reżyserię w programie komediowym.

W dziedzinie aktorstwa telewizyjnego Ennis Esmer zdobył nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę komediową za rolę w serialu CTV Dzieci rujnują wszystko, Hamza Haq wygrał za najlepszą główną rolę dramatyczną w serialu NBC/CTV Transplant , a nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę dramatyczną otrzymał Christopher Plummer za rolę w serialu Global TV Odejście.

W najważniejszych kategoriach filmowych, tajemniczy dramat Clementa Virgo Brother zgarnął 12 trofeów, w tym za najlepszy film. Film zdobył również nagrody dla najlepszego reżysera i najlepszego scenariusza adaptowanego, ponieważ Brother został zaadaptowany na duży ekran z powieści Davida Chariandy’ego o tym samym tytule i opowiada historię Francisa i Michaela, synów karaibskich imigrantów, którzy dojrzewają do bycia młodymi mężczyznami pośród torontońskiej sceny hip-hopowej lat 90.

Czytaj również:  Eli Roth, Fran Drescher i inni wzywają Hollywood do priorytetowego traktowania kwestii środowiskowych podczas Hollywood Reporter/EMA Sustainability Event

Brother przyniósł aktorowi The Last of Us Lamarowi Johnsonowi nagrodę za najlepszą rolę pierwszoplanową, podczas gdy Aaron Pierre zgarnął trofeum za najlepszą rolę drugoplanową za swoje występy u boku Kiany Madeiry i Marshy Stephanie Blake.

Film jest produkowany przez Virgo i długoletniego partnera biznesowego Damona D’Oliveirę z Conquering Lion Pictures, wraz z Aeschylusem Poulosem i Sonyą Di Rienzo z Hawkeye Pictures, którzy wspólnie przyjęli trofeum za najlepszy film podczas nietelewizyjnego rozdania nagród w Toronto.

Tegoroczna gala Canadian Screen Awards, która stała się główną wizytówką ludzi kolorowych, podąża za wysiłkami branży w ostatnich latach, aby zapewnić różnorodność i inkluzywność w krajowym sektorze produkcji indie i procesie przyznawania nagród.

W innych kategoriach filmowych, film Davida Cronenberga Zbrodnie przyszłości zgarnął trofea za najlepsze efekty wizualne i najlepszą charakteryzację, a Anthony Shim wygrał za najlepszy scenariusz do filmu Riceboy Sleeps,, który również wyreżyserował.

Krajowe nagrody filmowe i telewizyjne, wyprodukowane przez Akademię Kanadyjskiego Kina i Telewizji, w tym roku wręczyły trofea poza kamerą, przed Samanthą Bee, która poprowadzi godzinny program specjalny Canadian Screen Awards w sieci CBC i CBC Gem 16 kwietnia.

Pełna lista zwycięzców dostępna jest na stronie internetowej Akademii Kanadyjskiej.

Latest Posts

Nie przegap