sobota, 15 czerwca, 2024

Ostatnie posty

Twitter Lays Off część Talent Acquisition Team Ahead of Elon Musk Deal

Twitter zwolnił część swojego zespołu ds. pozyskiwania talentów, ponieważ firma kontynuuje zarządzanie kosztami przed potencjalnym przejęciem platformy social media przez Elona Muska.

The Wall Street Journal po raz pierwszy poinformował, że Twitter zwolnił jedną trzecią pracowników tej jednostki. Twitter potwierdził zwolnienia, które powiedział, że są ograniczone do tego zespołu, do The Hollywood Reporter.

Decyzja przychodzi, gdy firma wstrzymała większość swoich zatrudnień, jak również uzupełnianie stanowisk, z wyjątkiem krytycznych ról. CEO Parag Agrawal wcześniej powiedział, że firma była w trakcie zarządzania kosztami w „bardzo trudne makro środowisko” W maju Agrawal zwolnił dyrektora generalnego Twittera, Kayvona Beykpoura, oraz Bruce’a Falcka, szefa produktu przychodowego firmy.

Tymczasem oferta Muska dotycząca zakupu Twittera wisi na włosku. Miliarder złożył pod koniec kwietnia ofertę przejęcia firmy za 44 mld dolarów, czyli 54,20 dolarów za akcję. Oferta została przyjęta przez firmę, która niedawno wezwała swoich akcjonariuszy do zatwierdzenia transakcji.

Jednak sam Musk wydaje się wahać w sprawie transakcji. Naciskał na Twittera, aby podał szczegółowe rachunki dotyczące liczby kont spamowych na platformie i zagroził, że odejdzie od transakcji, jeśli firma nie będzie w stanie dostarczyć danych na poparcie swoich publicznych twierdzeń, że te konta stanowią mniej niż 5 procent bazy aktywnych użytkowników.

Twitter ujawnił więcej informacji w czwartek, mówiąc kierownictwu, że liczba kont spamowych na platformie jest jeszcze niższa i że aktywnie usuwa 1 milion kont spamowych dziennie.

Jeszcze, Wall Street pozostaje sceptyczny transakcji dzieje, przynajmniej w oryginalnym punkcie cenowym. Akcje Twittera są obecnie notowane wokół 39 dolarów.

„Uważamy, że szanse na transakcję ostatecznie dzieje się obecnie na ~60% z renegocjacji oferty w niższej cenie prawdopodobnie w $ 42-$45 zakresie ze względu na problem fałszywego konta. Jest jeszcze ~35% szans Musk zdecyduje się odejść od umowy, spróbuj zapłacić $ 1 mld opłaty rozpadu, i prawdopodobnie skończyć w paskudnej bitwy sądowej z Zarządem Twittera na najbliższe miesiące”, analitycy Wedbush napisał w notatce czwartek.

Czytaj również:  Paris Couture Week: Kim Kardashian, Nicole Kidman i Dua Lipa modelkami w pokazie Balenciagi

Musk ma przemówić w sobotę na konferencji Allen & Co. w Sun Valley, gdzie są obecni tacy dyrektorzy jak CEO Facebooka Mark Zuckerberg, szef Warner Bros. Discovery David Zaslav, CEO Disneya Bob Chapek i szef Netflixa Ted Sarandos.

Latest Posts

Nie przegap