sobota, 13 lipca, 2024

Ostatnie posty

Dlaczego gwiazda „Downton Abbey” Elizabeth McGovern obawia się kolejnego filmowego sequela

Elizabeth McGovern wyznaje, że myślała, że showbiznes to łatwizna.

Aktorka zadebiutowała w filmie fabularnym w nagrodzonym Oscarem w 1980 roku filmie Roberta Redforda „Zwyczajni ludzie”, w którym wystąpili Mary Tyler Moore, Donald Sutherland i Timothy Hutton.

„Nie miałam z czym tego porównać, więc moje uczucie było takie, 'Boże, show biznes jest łatwy, prawda?” McGovern, 60, chuckled w niedawnym wywiadzie z The Post. „Mało kto wiedział! Potem musiałem jakby trzymać się tego przez ileś tam lat, czego nie powiemy. Ale, tak, to był bardzo wyjątkowy czas.”

Dodała, „i kiedy myślę o tym, z jakim niesamowicie niezwykłym reżyserem przyszło mi pracować w mojej pierwszej pracy – i doceniam to coraz bardziej z upływem czasu.”

McGovern zagrała w takich filmach jak „Ragtime” Milosa Formana, „Wyścigi z księżycem” u boku Seana Penna i „She’s Having a Baby” Johna Hughesa, ale dla milionów fanów na całym świecie jest teraz rozpoznawalna jako ukochana matriarcha Cora Crawley w „Downton Abbey”.

Timothy Hutton and Elizabeth McGovern in
Timothy Hutton i Elizabeth McGovern w „Zwyczajnych ludziach” z 1980 roku.
Paramount Pictures/ Everett Collection

„Nie chciałabym, żebyśmy za bardzo nacisnęli i stworzyli coś, co nie będzie na tym samym poziomie… to zawsze moja obawa… Nigdy nie mów nigdy.”

Elizabeth McGovern o możliwości powstania kolejnego sequela „Downton Abbey”

Była samotnym Jankesem w brytyjskim dramacie okresowym podczas jego telewizyjnego biegu i powtórzyła rolę w filmie 2019 i sequelu, „Downton Abbey: Nowa Era”, wychodząc 20 maja w teatrach i streaming na Peacock 45 dni później.

Urodzona w Evanston aktorka wyznała, że podobnie jak jej postać, nie do końca rozumie zawiłości klasowej dystynkcji, które są przedstawione w „Downton Abbey.”

„To prawie jak plemienne rytuały czy coś takiego”, powiedziała. „I nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. To całkiem wyzwalająca rzecz nie być złapanym w te wszystkie machinacje hierarchii… To znaczy, dosłownie nie rozumiem tego.

Czytaj również:  Justin Bieber występuje na Rolling Loud pośród dramatu z żoną Hailey, Seleną Gomez

„Tak się czułem, kiedy po raz pierwszy przeprowadziłem się do Anglii i nadal czuję się tak samo.”

Elizabeth McGovern and Simon Curtis.
McGovern jest żoną brytyjskiego reżysera Simona Curtisa.
Bruce Glikas/FilmMagic

McGovern wyszła za mąż za reżysera Simona Curtisa, który stał za sterami ostatniego filmu „Downton Abbey”, w 1992 roku, a para ma dwie córki. Od tego czasu pojawiła się w licznych brytyjskich programach i na brytyjskiej scenie.

Jej ulubioną postacią z „Opactwa” jest Thomas Barrow, lokaj będący zamkniętym w sobie gejem.

„Myślę, że ta historia jest tak dobrze napisana i zawsze naprawdę mnie porusza”, wyjaśniła. „Czuje się jak takie dokładne przedstawienie sposobu, w jaki ktoś taki jak on czułby się uwięziony i stłumiony. A on jest wspaniałą historią w filmie i to dało mi wiele przyjemności z oglądania.”

Hugh Bonneville, Elizabeth McGovern, Laura Carmichael in
McGovern nakręcił część „Downton Abbey: A New Era” na południu Francji. Widać ją z członkami obsady Hugh Bonneville i Laurą Carmichael.
Focus Features / Courtesy Everett Collection

A co do tego, czy uważa, że będzie trzeci film?

„Nie mam pojęcia”, wyznała McGovern. „Zawsze jestem tym cynicznym, który mówi: 'To jest to’ A potem rok później znów jestem na planie, więc po prostu się poddaję. Nie mam żadnego pomysłu.

„Nie chciałbym, żebyśmy za bardzo naciskali i wydali coś, co nie byłoby na tym samym poziomie, co rzeczy, które czuję, że udało nam się wydać. I to jest zawsze moja obawa. Ale, wiesz, nie wiem. Nigdy nie mów nigdy.”

Latest Posts

Nie przegap