niedziela, 14 lipca, 2024

Ostatnie posty

Jak Taylor Swift i poetka Emily Dickinson są ze sobą spokrewnione?

Ci „Torturowani Poeci” są w rzeczywistości spokrewnieni.

Taylor Swift jest rzekomo spokrewniona ze słynną amerykańską poetką Emily Dickinson, według firmy genealogicznej Ancestry.

Firma twierdzi, zgodnie z nowym artykułem opublikowanym przez Today.com, że poetka „Wild Nights” i piosenkarka „Wildest Dreams” są szóstymi kuzynami, trzykrotnie usuniętymi.

Ancestry twierdzi, że Swift i Dickinson są szóstymi kuzynkami, trzykrotnie oddalonymi. Getty Images
Zmarła w 1886 roku poetka i Swift wywodzą się od XVII-wiecznego angielskiego imigranta. Getty Images

„Swift i Dickinson wywodzą się od XVII-wiecznych angielskich imigrantów (9. pradziadek Swifta i 6. pradziadek Dickinsona, który był wczesnym osadnikiem Windsor w stanie Connecticut)” – czytamy na stronie Ancestry.

„Przodkowie Taylor Swift pozostali w Connecticut przez sześć pokoleń, aż jej część rodziny ostatecznie osiedliła się w północno-zachodniej Pensylwanii, gdzie wżenili się w linię rodziny Swift.”

Nie jest jasne, czy Swift jest świadoma swojego pokrewieństwa z Dickinson, która zmarła w 1886 roku w wieku 55 lat. Jednak gwiazda pop szukała inspiracji u szanowanej pisarki przez całą swoją muzyczną karierę.

„Przodkowie Taylor Swift pozostawali w Connecticut przez sześć pokoleń, aż jej część rodziny ostatecznie osiedliła się w północno-zachodniej Pensylwanii, gdzie wżenili się w linię rodziny Swift”, powiedział Ancestry. Getty Images for TAS Rights Management
Dziewiąty pradziadek Swifta jest najwyraźniej szóstym pradziadkiem Dickinson. Getty Images for TAS Rights Management

Swift słynnie odniosła się do Dickinson, omawiając swój styl pisania piosenek podczas przemówienia w 2022 roku w Nashville Songwriters Association International.

„Jeśli moje teksty brzmią jak list napisany przez prababcię Emily Dickinson podczas szycia koronkowej zasłony, to znaczy, że piszę w gatunku Quill” – powiedziała, przyjmując nagrodę dla autorki tekstów i artystki dekady.

Fani uważają również, że dziewiąty album studyjny Swift, „Evermore”, był również pod wpływem twórczości Dickinson.

Fani uważają, że muzyka gwiazdy pop była pod silnym wpływem zmarłej pisarki. GC Images
Swift odniosła się do Dickinson podczas przemówienia o nagrodzie w 2022 roku. GC Images

Swifties zwrócili uwagę, że Swift ogłosiła nowy album „cottagecore” w 2020 roku 10 grudnia, czyli w dniu urodzin Dickinson.


For more Page Six you love…

  • Posłuchaj naszego cotygodniowego podcastu „We Hear”
  • Kupuj nasze ekskluzywne produkty

Inni zwrócili uwagę na to, jak Dickinson zamknęła jeden ze swoich najbardziej romantycznych wierszy napisanych dla swojej rzekomej kochanki, Sue Gilbert, słowem „Forevermore”, które mogło zainspirować nazwę albumu Swift.

Czytaj również:  Toby Keith podaje aktualizację na temat "wyniszczającego" raka żołądka
Swift ogłosiła swój album „Evermore” w dniu urodzin Dickinson w 2020 roku. AP
Swift opisała również swój album Folklore jako „tę dziewczynę lunatykującą przez las w koszuli nocnej w 1830 roku”, w którym to roku urodziła się Dickinson. AP

Piosenkarka „Cruel Summer” opisała również okładkę swojego ósmego albumu studyjnego „Folklore” jako „tę dziewczynę lunatykującą przez las w koszuli nocnej w 1830 roku”, w którym to roku urodziła się Dickinson.

Oddając hołd swoim poetyckim korzeniom, Swift ogłosiła w lutym, że wyda swój nowy album zatytułowany „The Tortured Poets Department”

Dickinson słynnie walczyła z problemami psychicznymi i podobno cierpiała między innymi na depresję, stany lękowe i agorafobię.

Swift ogłosiła swój album „The Tortured Poets Department” na początku tego roku.
Fani byli podekscytowani, gdy odkryli, że obie panie łączy coś więcej niż tylko umiejętności pisarskie. Getty Images for TAS Rights Management

Fani odnieśli się do wiadomości, że Swift i Dickinson mają tę samą linię krwi.

„taylor swift spokrewniona z emily dickinson ma tyle sensu, jakby ich gry piórem nie miały sobie równych” – napisała na Twitterze jedna z osób.

„taylor swift będąca kuzynką emily dickinson jest po prostu zbyt dobra” – napisał na Twitterze drugi fan.

„taylor swift jest spokrewniona z emily dickinson ma tyle sensu, jakby ich gry piórem nie miały sobie równych” – napisała na Twitterze jedna z osób. Getty Images for TAS Rights Management
„taylor swift spokrewniona z emily dickinson nie jest na mojej karcie bingo 2024”, napisał drugi Swiftie na X. Getty Images for TAS Rights Management

„ma tyle sensu omg mój świat się zderzył emily dickinson i taylor swift wszyscy wiwatują”, zgodziła się trzecia osoba.

„TAYLOR SWIFT JEST SPOKREWNIONA Z EMILY DICKINSON, TERAZ TO WSZYSTKO MA ZNACZENIE OMG DWIE KRÓLOWE”, powiedziała czwarta osoba.

„taylor swift spokrewniona z emily dickinson nie jest na mojej karcie bingo 2024” – dodała kolejna osoba.

Latest Posts

Nie przegap