18 lipca 2022 | 8:22pm

Robin Roberts świętuje zakończenie naświetlania przez swoją długoletnią partnerkę Amber Laign podczas jej leczenia raka piersi.

„Słodka Amber kończy naświetlanie, bardzo ważną fazę swojego leczenia!” prowadząca „Good Morning America” podpisała w poniedziałek filmik na Instagramie, który pokazuje Laign dzwoniącą uroczystym dzwonkiem na raka w Memorial Sloan Kettering Cancer Center.

„Oboje dziękujemy za wszystkie życzenia i modlitwy” – mówiła dalej Roberts. „Dumni z niej i wszystkich kolegów Thrivers za waszą siłę i łaskę w tym trudnym czasie. To jest rzeczywiście moja #mondaymotivation 🙏🏾.”

W krótkim klipie masażysta i bizneswoman czytali z tabliczki na ścianie i powiedzieli: „Moje leczenie jest zrobione, kurs jest prowadzony i jestem na mojej drodze.”

Następnie zadzwoniła dzwonkiem trzy razy i zdjęła swój kapelusz, aby podskoczyć i zejść, zanim dołączyła do tego, jak kilka osób w zasięgu słuchu klaskało dla niej.

Partnerka Robin Roberts, Amber Laign, świętowała zwycięstwo w jej trwającym leczeniu raka piersi.
Getty Images dla Shawn Carter Fo

Na swoim Instagram Story, Roberts zamieściła również filmik z bumerangiem, na którym widać, jak Laign wykonuje swój „szczęśliwy taniec po uderzeniu w dzwonek!”

Wieloletni nadawca ogłosił w kwietniu, że Laign musiała zawiesić swoje leczenie z powodu „komplikacji z chemioterapią.”

„Oni to rozpracowują. My będziemy to rozgryzać. Rokowania są nadal bardzo dobre”, powiedziała Roberts w Entertainment Tonight, zauważając, że „duchy” Laign wzięły górę po poznaniu wiadomości.

Roberts zamieściła filmik, na którym Laign dzwoni dzwonkiem na raka po zakończeniu naświetlania.
robinrobertsgma/Instagram

„Ale byłem w stanie powiedzieć jej, jak większość ludzi [who] przeszła przez raka [know], to się zdarza” – dodał gospodarz telewizyjny, który stoczył własną walkę z rakiem piersi po otrzymaniu diagnozy w 2007 roku.

W lutym 2022 roku Roberts ujawniła, że u Laign, z którą spotyka się od 2005 roku, zdiagnozowano raka piersi pod koniec 2021 roku i w styczniu przeszła operację.

Wyjaśniła swoim zwolennikom na Twitterze, że będzie „z dala od 'GMA’ od czasu do czasu”, aby pomóc Laign w nawigacji jej podróży zdrowotnej – tak jak Laign zrobił to dla niej.

Czytaj również:  Giants wydają 40 tys. dolarów na nocną imprezę w nowojorskim hotspocie po wygraniu playoffów NFL

„Teraz moja kolej, by być tam dla niej, tak jak ona była dla mnie.”

Amber Laign
Laign tańczyła i klaskała w krótkim klipie.
robinrobertsgma/Instagram

W 2012 roku, lata po pokonaniu raka piersi, u Roberts zdiagnozowano zespół mielodysplastyczny (MDS), stan, w którym komórki krwiotwórcze w szpiku kostnym stają się nieprawidłowe.

Dzięki swojej siostrze otrzymała przeszczep szpiku kostnego, ale procedura zatrzymała ją w szpitalu na cały miesiąc.

„Czułam się, jakbym umierała”, Roberts powiedziała People o tym doświadczeniu. „Nie mogłam jeść ani pić. Nie mogłam nawet wstać z łóżka.”

Robin Roberts and Amber Laign
Roberts, która spotyka się z Laignem od 2005 roku, również wcześniej walczyła z rakiem piersi.
Getty Images dla GLAAD

Przyznała ET podczas kwietniowego wywiadu, że „ludzką naturą” jest zastanawianie się „Dlaczego ja?” Powiedziała jednak, że nauczyła się zmieniać swoją perspektywę.

„Byłam jak, 'Dlaczego nie ja? Dlaczego nie ja?’ Mam siłę. Przeszłam przez to. Mogę pomóc Amber'” – wspominała. „Ona pomaga mi, więc zamieniłam 'Dlaczego ja?’ na 'Dlaczego nie ja?'”